Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Publicistika

Hudební zážitky roku 2013

Hudební zážitky roku 2013

S prvním dnem nového roku Vám tradičně přinášíme anketu mezi vybranými osobnostmi české hudební scény, jaké byly jejich hudební zážitky v roce 2013?

Samir Hauser - VANESSA

Moje přítelkyně má ráda skupinu SUEDE. Koupil jsem jí tedy lístky na koncert týhle sračky do Kenwood house v Londýně. Měli mít sice koncert o pár měsíců později v Praze, ale já v Praze na koncerty nechodím - koncert nedělá jen kapela, ale i publikum a já si nechci kazit zážitek. No nicméně ty SUEDE bylo něco tak strašnýho, že jsem celej koncert strávil u stánku s občerstvením. Před nima byla předkapela BRITISH SEA POWER se kterou hrál takovej velkej lední medvěd a to mě celkem bavilo. Víc hudebních zážitků jsem neměl, protože jsme většinu času pracovali na novým albu.

BigBoss - ROOT

Hudebních zážitků bylo mega! Ale chtěl bych za všechny jmenovat bez pořadí aspoň pět supermega akcí:
Vídeňský fest Black Metal Invasion Vol. 3, Basinfire Fest, Agressive Music Fest, Gothoom Open Air a co nás fakt sejmulo, byla Dočesná v Žatci. Jinak samozřejmě spousta dalších akcí a koncertů.

Slav - MORGUE SON

Největším zážitkem roku 2013 bylo pro mě jisto jistě působení Stevena Wilsona. Jeho živák jsem navštívil dvakrát (v Oslu a ve Vídni) a byl to skutečně jeden zážitek větší než druhý. Odnesl jsem si domů poslední úžasnou řadovku na vinylu, kterou jsem protáčel opravdu často.
Dalším silným zážitkem, který mi teď ještě stále tak nějak přebíjí všechny ty poslechové, je naše "morguesonovské" minitour na závěr roku, které jsme si opravdu náramně užili s kapelama HEIDEN, ET MORIEMUR, DYING PASSION a DARK GAMBALLE, a zařídilo nám úžasně prožité Vánoce, velmi předčilo moje očekávání.

Z vydaných desek mi nejvíce utkvěly
ALICE IN CHAINS - The Devil Put Dinosaurs Here
BLACK SABBATH - 13
CULT OF LUNA - Vertikal (jejich vystoupení na Brutal Assaultu bylo také něco, co se nevidí každý den)
DYING PASSION - Transient
HEIDEN - A kdybys už nebyla, vymyslím si tě...
LEPROUS - Coal
Nick Cave & The Bad Seeds - Push The Sky Away

Milan Urza - PRVNÍ HOŘE

Za letošní rok mě zaujala nová deska GOLDFRAPP "Tales of Us" nebo Nick Cave a jeho "Push the Sky Away" - citlivé, temné nahrávky s nadčasovou atmosférou.
Z tuzemské hudby se velmi povedl "Milokraj" Marty Töpferové - některé písně na desce mě baví míň, ale zároveň je tam několik opravdových perel. Osobním hudebním zážitkem roku pak pro mě byl narozeninový koncert a křest desky PRVNÍHO HOŘE v pražské Akropoli, který rozhodl o tom, že to ještě chvíli nezabalíme.

Vlasta Henych - HENYCH 666

RUSH - Clockwork Angels tour 2013
BLACK SABBATH - Gathered in Their Masses tour 2013

Štěpánka Kubíčková - Kontra Production

- Lednový koncert PSÍCH VOJÁKŮ v Paláci Akropolis
- Křest DVD UŽ JSME DOMA 6.5. v Paláci Akropolis (zde se přiznám jde do velké míry o osobní důvody, proč je tento koncert výjimečný)
- PRAŽSKÝ VÝBĚR na Colours of Ostrava
- Festival Banát a bezproudí improvizace Pana Klauna (PRVNÍ HOŘE) a dalších muzikantů až do ranních hodin
- Nejrozsáhlejší turné Dana Bárty & Illustratosphere k nové desce Maratonika
- Výročně-křestní koncert PRVNÍ HOŘE v Paláci Akropolis
- Křest INSANIE na brněnské Flédě

Necrocock – MASTER'S HAMMER, KAVIAR KAVALIER

Hraní na Hang Drum, který mi byl půjčen na ulici ve Varaždinu. Dlouhé hodiny jsem na něm v transu uprostřed náměstí vyhrával nadpozemské melodie. A ještě každonoční zpívání chorálových písní s ožralými námořníky v krčmě v jednom zapadlým východobalkánským přístavu.

Vlasa - SIX DEGREES OF SEPARATION, HYPNOS

Letošní rok byl pro mě ve znamení mnoha parádních koncertů, jak už se SDOS, tak s HYPNOS. Se SDOS jsme nahráli novou desku, ze které mám velkou radost. Nemůžu nezmínit, že mi velkou radost udělalo i pozvání k nahrávání novinky rakouských DARKSIDE, kde jsem se podílel na několika sólech:-) A nemůžu ani zapomenout na největší tuzemský metalový svátek Brutal Assault, který svou kvalitou neustále roste a kde jsme si s HYPNOS střihli parádní set. A když už jsem si myslel, že to nic letos nepřekoná, tak přišla moje drahá přítelkyně s dárkem v podobě limitovaného vydání Devin Townsend - "The Retinal Circus". Nic lepšího jsem v životě neviděl, masakr:-)

Krusty - FORGOTTEN SILENCE, Pařát mag

Rok 2013 byl pro mě osobně asi tím nejhorším, který jsem zažil. Ať už se jedná o komplikace na osobní, zdravotní nebo pracovní úrovni. Snad proto jsem byl mnohonásobně vděčen za jakoukoliv hudební lahůdku, která mi zkřížila cestu. V první řadě je to aktuální album starochů DEEP PURPLE, u kterých jsem už nedokázal byť jen trošku doufat, že mne něčím mohou překvapit. Ovšem albem "Now What?!" se vrátili (pro mne) do první ligy nejen hard rocku, ale troufám si tvrdit i prog rocku. Album má neskutečný zvuk a drive. "Nováčci" Morse a Airey téhle kapele velice prospěli a o "starých" členech se nediskutuje. Jedno z nejtvrdších alb co znám. A v mých názorech jsem se utvrdil při jejich koncertě ve Slavkově, kde si PURPLE dali těch více než deset tisíc návštěvníků s přehledem k večeři.

S PURPLE trochu souvisí i se zpožděním objevený all-star band FLYING COLORS a jejich stejnojmenný debut. Jedná se o bravurně zmáknutý mix popu a progu té nejvyšší kvality. A do třetice jsem se potěšil tradičně MARILLION a jejich nově přemíchaným albem "Radiation 2013". Díky novému mixu skladby neskutečně prokouknuly a korunu tomu dodaly samozřejmě nádherné dvojCD a dvojLP edice.

Vyšla spousta zajímavé muziky, jako třeba BARBIERI + HOGARTH (Arc Light), GORGUTS (Colored Sands), VULTURE INDUSTRIES (The Tower), MASSEMORD (A Life…), GHOST (Infestissumam), ANNIHILATOR (Feast), CSSABA (Underground…) nebo třetí sólovka Stevena Wilsona (The Raven That…). Skvělé hudby je stále dost… Z tuzemska stojí za pozornost poslední KAVIAR KAVALIER, INFERNO, SOUSEDI a DYING PASSION.

Co se týče živých vystoupení, kromě zmiňovaného Slavkova snad ještě MAYHEM v Ově a tradičně Brutal Assault, z nějž stálo za zmínku vystoupení SOLEFALD, AMORPHIS, ORPHANED LAND nebo MISANTHROPE. Zajímavé byly Hradby Samoty a DEUTSCH NEPAL s RAISON D´ETRE. Potěšily mne i krásné LP edice od Doomentia, Madfish a Nuclear Blast.

Na druhou stranu jsem nepotěšen sílícím stresem a nedostatkem času s tím spojeným…a vlastně celkově agresivnějším vlivem konzumu a povrchnosti na celou společnost, které jsme součástí.

Martin "Spacosh" Peřina - BETWEEN THE PLANETS, SOUSEDI

Pro mě byl celkem zážitek (a hlavně radost), že se konečně podařilo dokončit a vydat (u vydavatelství Polí 5) první album kapely SOUSEDI, kde hraju.
To samé platí i v případě mýho projektu BETWEEN THE PLANETS, kdy v červnu finálně vyšlo (na fyzickém nosiči a s jednou novou skladbou) album "Immersion into the Unknown". Takže po této stránce to byl pro mě docela plodnej rok.

Co se týká desek mých oblíbených kapel nebo interpretů, tak mě hodně potěšila nová deska TESSERACT - "Altered State", "Bilo 3.0" od Davida Maxima Micice, "Living Mirrors" od DISPERSE, nebo Floexovo EP "Gone".

Hana Hajdová - SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY

První, co se mi vybaví, je vystoupení LEPROUS a ORPHANED LAND na Brutal Assaultu. Ihned další asociace mě přivádí do míst Litevského festivalu Menuo Juodaragis v Zarasai. Úžasný folklorní festival, kde jsme měli tu čest si zahrát, neskutečná atmosféra, vlastně se tato zkušenost nedá slovy popsat, to se musí zažít. Doporučuji všem návštěvu těchto míst během letní dovolené. My se určitě do Zarasai vrátíme. A na závěr chci zmínit, že se mi moooc líbil koncert kapely ZRNÍ v Cooltouru v Ostravě.

Kverd - HEIDEN

1. SIGUR RÓS - Kveikur
2. STEVEN WILSON - The Raven That Refused To Sing
3. NICK CAVE - Push the Sky Away
4. BLACK SABBATH - 13
5. ULVER - Messe I.X - VI.X
6. VLADIMIR 518 - Idiot
7. WWW - Atomová včela
8. PLACEBO - Loud Like Love
9. BRING ME THE HORIZON - Sempiternal
10. CULT OF LUNA - Vertical

Šimek - MALIGNANT TUMOUR

Zážitků mrtě! V roce 2013 jsme toho s MT stihli opravdu hodně… jeden zážitek lepší jak druhý. Italské tour s RABID DOGS bylo vynikající, evropské tour v tourbuse s POSSESSED úchvatné, koncert na festu v Londýně nezapomenutelný, letošní Brutal Assault před TESTAMENT s mega pyroshow ohromující, Obscene Extreme nadupaný jak cyp, nebo třeba Rocková Ostrava s KREATOR a DESTRUCTION byla též masně fajná.
Nelze pominout nahrání "Overdose & Overdrive" v Německém Stage One studiu, což bylo pro nás s MT další dobrou zkušeností, stejně tak i vydání desky u Německého labelu War Antherm records. Natáčení klipu "Overdose & Overdrive", který nám za dvě hodiny na Youbute zakázali, byl také velice skvostný zážitek. Závěrem roku jsme ve studiu Šopa natočili další nové písně, které vyjdou v příštím roce v Mexiku a u Stani Valáška je natáčení vždy nezapomenutelný zážitek. A aby toho nebylo málo, tak jsme ještě stihli natočit další superšpica klip k písni "At Full Throttle" (z nové desky "Overdose & Overdrive").

Martin Marthus Škaroupka - CRADLE OF FILTH, MASTERPLAN, INNER FEAR

Ihsahn - Das Seelenbrechen
RUSH - Clockwork Angels Tour (Blu-ray)

Radek Hajda - SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY

CULT OF LUNA
EXTOL
GOJIRA live
HAMFERD
HULDRE
IHSAHN
LEPROUS
OPETH live
ORPHANED LAND
WITHERSCAPE

Klíma - INSANIA

Tak nevím, metalisti mě asi vymetou, ale pro mě bylo největším hudebním zážitkem vystoupení Martina Kyšperského (KVĚTY, MOUCHA) jako předskokana Bratrů Orffových. Tento týpek je naprostej unikát, sám s nabustrovanou španělkou dokáže vyvinout větší peklo než leckterá X člená paganmetalová smečka.

Druhým zážitkem v pořadí byl festival Czech Death Fest v Červeném Kostelci, spousta kámošů jak mezi kapelama, tak mezi fanouškama, příjemný prostředí 5 minut od baráku mé přítelkyně, místo hnusných ne-piv skvělej Primátor, prostě paráda. Rozhodně musím vyzvednout DEBUSTROL a hlavně jejich bubeníka, mezi záplavou sypačkových kapel, kterým v půlce každýho válu jaksi docházel dech, byl skvěle šlapající DEBUSTROL jako balzám na uši. Takže zážitek číslo 3. No a čtverkou je celoroční příprava novýho alba INSANIE včetně dvou křtů. Uvidíme, jak se zadaří turné hned na začátku příštího roku. Každopádně se ale těším na NAŠROT v Brně na konci ledna.

Libor Bartusek - ENDLESS

Z řadových desek mě letos nejvíc zaujaly nové počiny od BRING ME THE HORIZON - "Sempiternal", DILLINGER ESCAPE PLAN - "One of Us Is the killer", DEFTONES - "Koi No Yokan", čím dál více mě chytá těžká, ale skvělá deska "Asymmetry" od KARNIVOOL a "Delta Machine" od DEPECHE MODE se skvělým songem "Heaven".

Ze živých koncertů mě asi nejvíc rozsekali PERIPHERY na koncertě v Bratislavě, kde zase ukázali jaký je rozdíl mezi českou a zahraniční kapelou, která má skvěle zmáknuté své poměrně složité party a odehrají si ten svůj koncert s neuvěřitelným nadhledem, který se v Česku ještě většinou moc nevidí... Super byli KORN v Ostravě a neuvěřitelná palba byl koncert DILLINGER ESCAPE PLAN na Barráku. Někde jsem četl, že už to prý není to pravé peklo, co v minulosti týpci z DILLINGER předváděli, ale jelikož jsem je viděl poprvé, tak mě jejich smršť úplně dostala a těžko si umím představit něco více.

Z českých luhů a hájů mě zaujalo koncertní nasazení ostravských THE TRUTH IS OUT THERE na společném koncertě s HENTAI CORPORATION, nová světová deska od MODERN DAY BABYLON - "Travelers" a skvělí DYING PASSION.

Dan "Heatley" Pavlík - TORTHARRY

Hudebních zážitků v tomto roce bylo několik. Odehráli jsme spoustu skvělých koncertů a končili rok na turné s názvem November Massacre Tour spolu s ANTIGOD, DEATHSTAR a MINORITY SOUND. Skvělá parta lidí a výborné kapely. Vše ale pro nás vyvrcholilo posledním koncertem roku 2013, který jsme odehráli 21. prosince v v Music Hall Zděřina u Police nad Metují (jedná se o jakousi naší domovskou scénu), kde jsme křtili naše nové CD "Follow" a pokřtít nám ho přiletěl Derrick Green ze SEPULTURY. Kromě toho aktu křtu jsme si s Derrickem společně dali 6 kousků od SEPULTURY a jednalo se o jeden z našich vůbec nejlepších koncertů a zážitků za celou historii.
Dalším zážitkem bylo natáčení nového CD ve věhlasném studiu Hertz v Polsku. Natáčejí zde kapely jako BEHEMOTH, VADER, HATE, DECAPITATED... Super studio a super kluci, kteří ho provozují. S tím souvisí další věc, a to že nám 21. listopadu vyšlo 8. řadové CD s názvem "Follow".
Z dalších pozitivních věcí bych zde rád uvedl, že jsme se stali firemními hráči strun D´Addario a také reproboxů DL David Laboga. Osobně se mi podařil skvělý kousek, když jsem se v říjnu tohoto roku stal jediným oficiálním firemním hráčem kytar B.C Rich a od firmy jsem dostal 2 krásné kytary.

Doctor - SIX DEGREES OF SEPARATION

1. Nahrávání naší nové desky ve studiu Šopa (protože být v Šopě je zážitek vždy)
2. koncert SYSTEM OF A DOWN v Praze
3. Nové DVD ANATHEMY "Universal"
4. koncert MOONSPELL v Praze 25.10.2013

Tomáš Dvořák - Floex

Desky:
Jon Hopkins - "Immunity", Laura Mvula - "Sing To The Moon", James Blake - "Overgrown", Young Echo - "Nexus", Holden - "The Inheritors", FKA Twigs - "EP2", Arca - "&&&&&", Moderat - "II", Piano Interrupted - "The Unified Field", Lanugo - "EP 2013", Disclosure - "Settle", Greg Haines - "Where We Were", Arve Henriksen - "Places To Worship", Toro Y Moi - "Anything In Return", Bratři Orfové - "Šero", Mister Lies - "Mowgli"

Koncerty:
James Blake (Tempodrom), Série koncertů Music Infinity v Paláci Akropolis, Lanugo - Jazz Dock, Katarzia - Café v lese, Fiordmoss - U pilotů, Káča a Sára - Palác Akropolis

Standa Jelínek - DYING PASSION

Letos se urodilo nemálo kvalitních desek a popravdě bych jich tu mohl napsat mnohem více, ale čas není natahovací a proto si je nechám na příští rok, abych je mohl v poklidu naposlouchat. Nicméně níže zmíněné desky mě hodně bavily v průběhu roku jakožto novinky a některé totálně rozsekaly, ale netroufl jsem si na pořadí, to prostě nejde :-)

IHSAHN - Das Seelenbrechen
LEPROUS - Coal
SHINING - One One One
WISDOM OF CROWDS - Flows through you
STEVEN WILSON - The Raven that Refused to Sing (And Other Stories)
ALICE IN CHAINS - The Devil Put Dinosaurs Here
BLACK SABBATH - 13
DAVID LYNCH -The Big Dream
THE DILLINGER ESCAPE PLAN - One of Us Is the Killer
KABARET DR. CALIGARIHO - EP - TetenTon
MOBY - Innocents
QUEENS OF THE STONE AGE - Like Clockwork
ULVER - Messe I.X-VI.X
CARCASS - Surgical Steel

Live:
PORTISHEAD - Praha - Tesla Arena
STEVEN WILSON - Videň - Gasometer
BRUTAL ASSAULT - Baví mě celkově atmosféra festivalu, ale můžu zdůraznit kapely, které mě bavily hodně: Ihsahn, OPETH, LEPROUS, ALCEST, MESHUGGAH, AMORPHIS, GOJIRA, FDK, OBSCURA, CARCASS, CLAWFINGER. Co mě mrzí, tak že jsem zaspal CULT OF LUNA

Werlinga - MORGUE SON

Studiová tvorba:
1. Steven Wilson - "Raven that refused to sing"
Super deska, hudebně našláplá a atmosfericky pro mě dokonalá. Zážitek ještě doplňují dva vynikající klipy - k titulnímu songu a dále k baladě "Driving Home"
2. SIGUR RÓS - "Kveikur"
Pro mě osobně velké překvapení, protože se mi nikdy dřív SR nelíbili. Ale Kveikur je hodně intenzivní a k tomu ještě písničkový. Drží si své stálé místo v mém přehrávači:-)
3. Nick Cave and the Bad Seeds - "Push the Sky Away"
Neuvěřitelně klidná a intimní deska. Z Nicka je poznat, že si toho dost zažil a ví, o čem zpívá. Další čestné místo v mém přehrávači.
4. PLACEBO - "Loud like Love"
Myslím, že tato deska se nijak nevymyká klasické tvorbě PLACEBO, ale i tak působí silně, textům je rozumět už z nahrávky a s minimální znalostí angličtiny si je může každý překládat již při poslechu. Pro mě docela výjimečná vlastnost u anglicky zpívané muziky.
5. BLACK SABBATH - "13"
Myslím, že tu není moc, co dodat. Prostě je to zase dobré a má to svůj feeling!

Koncerty:
1. Koncert DEEP PURPLE ve Slavkově u Brna
Když si odmyslím velmi dobrodružné okolnosti, za jakých se koncert konal, tak je na kapele vidět, že jsou to neuvěřitelní muzikanti a baviči. Mají vše za ty roky zmáklé na sto procent a vystoupení prostě nemělo chybu. Stejně jako jamování na pódiu a neuvěřitelná a pro mě částečně po těch letech už i nepochopitelná radost z hraní.
2. Brutal Assault - zejména pak SOLEFALD a CULT OF LUNA
Tato dvě vystoupení mě naprosto dostala, užila jsem si je a svou atmosférou dokonale vtáhla celé publikum - ať už do kolektivního "paření" (Solefald) a nebo soukromého "tranzu" (Cult of Luna).
3. Minitour HEIDEN, ET MORIEMUR, MORGUE SON - Brno, Ostrava
Aktivní hraní mě hodně baví a když je výborná atmosféra jako v Brně a Ostravě, tak si to vždy všichni moc užijeme. Jsem ráda, že se to vše tak vydařilo a já tyto koncerty můžu zařadit mezi své "hudební zážitky roku 2013".

Čurby - Obscene

TOP 10 - bez umístění:

NAILS - "Abandon All Life"
NAILS mají koule! Brutální, nemilosrdný grindcore útok! Zvuk řeže jak motorová pila, nasazení ukrutný, mimořádně chytlavé songy!

AGENTS OF ABHORRENCE - "Relief"
Australská palba! Od A do Z to frčí jak má!

CARCASS - "Surgical Steel"
Geniální kapela, každá jejich deska je pecka, a je to tak i s novým albem. Surgical Steel nemá chybu, Jeff a Bill dali dokupy super sestavu, okysličili CARCASS mladou krví a udělali jenom dobře! Bomba!

DOOM - "Corrupt Fucking System"
Na tohle album jsem opravdu netrpělivě čekal! Prostě pecka pro všechny fanoušky crustu, absolutně doporučuju!

GHOST - "Infestissumam"
Když to během jara a mé návštěvy Austrálie s OEF všichni poslouchali, tak jsem to nenáviděl. Teď jsem tomu dal pár poslechů a nemůžu bez toho být! Asmodeus, Satanas, Lucifer, haha! Jo a málem bych zapomněl na Belzebuba...

THE CHURCH OF PUNGENT STENCH - Secret show, Vídeň, 25.11.
Měl jsem to štěstí, že jsem mohl vidět první koncert PUNGENT STENCH po obnovení... Šlo o decentní narozeninovou show ve vídeňské Aréně a na tuhle akci nebyly ani plakáty, a prostě o ní málokdo věděl! Ještě, že mám ve Vídni své špehy a mohl jsem se do rakouské metropole dokodrcat a vychutnat si všechny ty starý pecky a fláky. Nová sestava šlape náramně a mě jen mrzí, že se tento rok nepředstaví na OEF.

MOTORHEAD - "Aftershock"
Nemapatuju si, že by mě tahle kapela někdy zklamala na nahrávkách. Každý miluje jejich starý věci, ale já od nich můžu i všechno nové!

FEASTEM - "Avaritia Humanae"
Tahle finská partička má sílu! 1,2,3 a už to frčí, parádní grind!

DJANGO UNCHAINED - DVD & Soundtrack
Pravda, tenhle titul patří do roku 2012 (DVD ovšem vyšlo v roce 2013 :-P), ale já to nemůžu pustit z hlavy... Možná nejlepší film a soundtrack za posledních pět nebo i deset let. Genialita! Jak film od božského Tarantina tak i muzika...

AUTOPSY - "Headless Ritual"
Nejdřív jsem to moc nemusel, ale nějak jsem se do toho dostal. Tahle deska od AUTOPSY je prohnilá až běda!

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

Zobrazit více

Zobrazit méně

Nejnovější diskuze

Ian Glasper - The Day the Country Died: A History...

Darker anonym
30.09.16 | 08:10:43

Interstellar

overthinker anonym
14.08.15 | 15:52:44

Interstellar

Mark anonym
03.04.15 | 21:53:22

PonoPlayer - Nejlépe znějící digitální...

geo anonym
16.02.15 | 21:49:17

Jupiter Ascending

-krusty- anonym
16.02.15 | 07:49:49

Jupiter Ascending

Cyberolas anonym
15.02.15 | 09:33:55

Max Cavalera - Od Sepultury k Soulfly - My Bloody

Jaroslav Burda
28.01.15 | 08:04:43

Max Cavalera - Od Sepultury k Soulfly - My Bloody

ov42 anonym
27.01.15 | 11:56:40

PonoPlayer - Nejlépe znějící digitální...

Rajs anonym
08.01.15 | 15:12:35

PonoPlayer - Nejlépe znějící digitální...

Štěpán Šimek
07.01.15 | 18:23:35

Více

Facebook   MySpace   YouTube