Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Publicistika

Kupujeme sluchátka v kamenném obchodě

Kupujeme sluchátka v kamenném obchodě

Žijeme v době, kdy si můžeme přes internet koupit vše od čerstvých rohlíků až po závodní čluny. Pořád je tu ale mnoho druhů zboží, u kterých se nákup po internetu bez předchozího vyzkoušení nerovná ničemu jinému, než investici do zajíce v pytli. Sluchátka jsou jedním z takových artiklů, a proto je s podivem, že se jejich prodeji v kamenných obchodech věnuje tak málo firem. Zvláště v období, kdy zažívá přenosné audio nový boom.

Co rozhoduje o nákupu sluchátek

Spousta lidí vám bude možná tvrdit, že od té doby, co je internet plný recenzí, testů a diskuzních fór (například AVmania nebo recenze What Hi-Fi?), nemají kamenné obchody s audio technikou velký význam. Částečně to je možná pravda, ale pouze v případě, že se váš vkus přesně shoduje s choutkami recenzentů. A vsadíte-li na pročítání fór, může se vám dost dobře stát, že skončíte s hlavou dokonale zamotanou nad tabulkou favoritů, z nichž ani jeden nezůstal ušetřen zdrcující kritiky některého z uživatelů. Můžete tedy chodit kolem horké kaše jak dlouho chcete, ale vždy nakonec zjistíte, že není nad vlastní zkušenost.

Pro sluchátka jedině do kamenné prodejny

Podobně neslavně dopadlo také naše vybírání otevřených domácích sluchátek vyšší kategorie. Zatímco na jednom serveru model vítězil na celé čáře, jinde padl do šedého průměru třídy. Nezbylo nám tedy, než se poohlédnout po nějakém tom kamenném obchodě, vybaveném nejlépe také vlastní poslechovkou a možností vyzkoušet si co nejvíce modelů na místě. Teprve přímé srovnání napříč značkami totiž člověku naplno otevře oči.

Čerstvá krev mezi prodejci

Pro náš testovací nákup jsme si vybrali relativně mladou společnost Audigo.cz, jejíž e-shop velmi dobře doplňují dvě specializované prodejny v Praze a Brně. Obě nabízejí vyzkoušení sluchátek přímo na prodejně a nutno říci, že výběr je v obou prodejnách více než slušný. Od drobných špuntů, přes kvalitní přenosné modely klasických sluchátek, až po audiofilské domácí modely najdete v jejich nabídce téměř vše. Tomu odpovídá také množství nabízených značek, které patří v Česku k tomu nejlepšímu, co trh nabízí. Co není vystaveno, obsluha ochotně vybalí z krabice. Hodně velkým plus je také možnost vyzkoušet si i stále populárnější špunty vyšších tříd, které vám většina prodejců ani nevybalí, natož aby vám je dovolila nasadit do ucha.

Příjemné prostředí pražské prodejny nás velmi rychle přesvědčilo o tom, že o klid pro testování více modelů se rozhodně bát nemusíme. Pohodlná sedačka a kvalitní sluchátkový zesilovač Burson Audio se starají o dostatečné pohodlí i kvalitní zvukové "krmivo". Pouze hudbu doporučujeme přinést vlastní, nejlépe na CD. Z cizích nahrávek totiž nepoznáte tak snadno charakter zkoušeného modelu. Jako zdroj signálu můžete samozřejmě použít i vlastní přehrávač, typicky telefon. Škoda jen, že jsme neměli možnost přímo během poslechu mrknout na internet a dozvědět se o modelu více. Nějaký menší tablet k dispozici by to určitě řešil.

A výsledek?

V prodejně jsme strávili asi 40 minut a během této doby jsme se o zvuku pětice otevřených domácích modelů dozvěděli více, než za 4 večery brouzdání nekonečnými diskuzemi. Okamžitě bylo jasné, že zatímco jeden model preferoval s přehnanou úzkostlivostí výšky, jiný zase zklamával zastřenějším projevem a hůře lokalizovanými basy. Do třetice jsme ale kápli na ten pravý kousek a z prodejny jsme odcházeli s příjemnou jistotou, že to zboží, které si neseme domů v tašce není žádný hlodavec, ale jednoduše sluchátka, po kterých jsme už několik dnů pátrali na internetu. Spokojenost byla navíc o to větší, že jsme nakupovali ve skutečné prodejně, ale platili jsme cenu, která porážela i nejeden internetový obchod u nás.

Více informací o prodejnách sluchátek najdete na stránkách Audigo.cz.

Diskuze

Cekem příspěvků: 6

johny06.09.13 | 14:57:10
Štěpán Šime...06.09.13 | 18:08:20
Jirka D.06.09.13 | 13:18:42
Asphyx06.09.13 | 13:44:17
Medák02.09.13 | 09:55:32
Petr Macháček...02.09.13 | 10:35:54