Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Publicistika

OSOBNOST SCÉNY 2010 - poločas zveřejňování výsledků

OSOBNOST SCÉNY 2010 - poločas zveřejňování výsledků

Již téměř dva měsíce probíhá průběžné zveřejňování výsledků publicistické ankety OSOBNOST SCÉNY. Prozatím bylo oznámeno pořadí od 172. po 51. místo, kde se nachází 122 výrazných osobností české rockové, metalové, punkové, hardcorové či jinak příbuzné scény.

Zbývá tedy odtajnit přesně 50 pozic. Kdo se na nich nachází?

  • Zhruba 20 osobností aktivních především muzikantsky
  • Zhruba 15 osobností aktivních především mediálně
  • Zhruba 15 osobností aktivních především vydavatelsky, pořadatelsky a podobně

Jelikož hlasovali především publicisté orientovaní na tvrdší až extrémní metal, převahu v TOP 50 mají osobnosti činorodé v prostředí thrash-black-doom-death-grind scény.

Nicméně se ještě v pořadí objeví také přibližně 6-7 osobností z oblasti radikálnějšího hardcore-punku, naproti tomu dojde již jen na zhruba 2-3 mainstreamové rockstars. Žel, do TOP 50 se nevešla ani jedna žena, takže celou padesátku obsadí výhradně muži.

Lze tvrdit, že každá SKUTEČNĚ VÝRAZNÁ OSOBNOST, na kterou zatím nepřišla řada, se ještě objeví. Současně platí, že v TOP 50 není ani jedna neznámá osobnost. Vesměs jde tedy o dostatečně výrazné a aktivní osoby a pořadí tedy lze považovat za reprezentativní. Pokud někdo někoho nebude znát, bude to pouze proto, že dotyčnému "neználkovi" chybí potřebný přehled, případně se jemu neznámá osobnost nachází v žánrově výrazně jiné sféře.

Řečeno volnější formou, kdo všechno je tedy v TOP 50?

Několik pořadatelů velkých metalových festivalů či předních vydavatelů a distributorů. Několik známých publicistů, redaktorů, šéfredaktorů, fanzinářů, webzinařů a vůbec pisálků. Sem tam nějaký výrazný moderátor, sem tam nějaký dostatečně známý zvukař.

Několik person z "redblackovské" sféry i jeden cestující ze "stříbrné rakety". Hrdinové z navrácených kapel i množství metalových až extrémních stálic. Něco málo brilantních kytaristů, stejně jako něco málo grindových šílenců. Sem tam nějaký blackový či post-blackový excentrik, hrající ve 3-5 kapelách naráz.

Občas nějaký ten intelektuál, co vyrostl na metalu, ale dnes výrazně pohlíží i jinam. Sem tam nějaký Čech, sem tam nějaký Němec, přesto však vesměs samí Češi. Sem tam nějaký český muzikant, co působí v zahraniční a třeba i veleslavné kapele.

A také několik vinylových fanatiků, "bizarních" jedinců, kontroverzně vnímaný deratizer, nejmenovaný frontman nejmenovaných polobohů z nejmenovaného ocelového města, jedna gotická legenda, ba i podivný pachatel této podivné ankety. Tedy pestrá směs.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!