Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Publicistika

České noviny před turné NAPALM DEATH

České noviny před turné NAPALM DEATH

Na první československé miniturné NAPALM DEATH s INGROWING a UPRISE jsem se moc těšil, a jen shodou nešťastných náhod se podívám jenom na jeden z šesti  koncertů. Zajímalo mě, jak o turné informovala česká nemetalová tištěná média (k datu 16.01.2008) a využil servisu ČTK. Protože některé články a popis stylu NAPALM DEATH jsou opravdu povedené, podělím se o ně i s vámi.

Jednoznačným vítězem v počtu zvacích článků je MLADÁ FRONTA DNES, ale prvním, byť velmi stručným, informátorem bylo METRO, které 17. i 18.12.2007 vydalo článeček s názvem "Česko-slovenské turné legendárních Napalm Death startuje v lednu". Zde je jeho znění: "Kultovní britská kapela Napalm Death se v lednu představí na exkluzivním česko-slovenském turné, které bude zahrnovat celkem šest koncertních zastávek. První z nich je naplánována na 15.1. do Českých Budějovic." Při této příležitosti nemohu nevzpomenout faux-pas jednoho známého rádiového metalového redaktora, který minulý rok NAPALM DEATH tituloval jako americkou kapelu.

18.12.2007 vstupuje poprvé na scénu MF DNES s článkem "Legendární Napalm Death zahrají v lednu v Ostravě", obsahujícím poté několikráte opakované upozornění pořadatele o ničení ušních bubínků. I vyobrazení ND jako protikladu vůči písničkářům se zdá být téměř geniálním příměrem. "Ostrava - Zcela protikladná kapela vůči písničkářům, zabírajícím kluby pro komorní atmosféru, dorazí do Ostravy 17. ledna. Světová legenda z oblasti grind a death metalu Napalm Death totiž umí pořádně podusit. 'Ničí ušní bubínky posluchačů doslova se smrtící silou napalmu', upozorňuje pořadatel Tomáš Pročka z klubu Underground Arena, kde se kapela chystá způsobit pověstnou spoušť. Napalm Death si pro příští rok přichystali skutečně královskou poctu domácím fanouškům a odehrají v Čechách, na Moravě i na Slovensku hned celé turné. Napalm Death jsou na výsluní světové scény již více než 25 let a jejich vystoupení rozhodně nepostrádají silnou dávku energie. Ceny vstupenek se budou pohybovat v rozmezí 250 Kč (předprodej), 280 Kč (na místě) a budou k dostání v síti Ticketportal a předprodejích www.obscure.cz."

Další výživný článek v MF DNES (regionální mutace Severní Morava a Slezsko) vychází dne 27.12.2007 s názvem "V Ostravě zahrají Napalm Death". Článek cituji celý i s podtitulky (klasický font): "Legendární formace se fanouškům představí již v lednu Příznivci metalu a hardrocku si příští rok v Ostravě nepochybně přijdou na své. Bývalé ocelové srdce republiky, pro tento žánr jako stvořené, již letos přivítalo kultovní ikonu žánru Iron Maiden. Příští rok se k nim přidají američtí numetaloví Korn a především zakladatelé odnože grind Napalm Death z Velké Británie. 'Ničí ušní bubínky posluchačů doslova se smrtící silou napalmu', pokouší se tvorbu této již charismatické kapely charakterizovat pořadatel Tomáš Pročka z klubu Underground Arena, kde se kapela chystá vystoupit. Napalm Death - synonymum pro metalové běsnění Kapela, která se na hudebních vlnách pohybuje již více než 25 let, se stala synonymem pro hudební subžánr zvaný grind. Ovšem časy se mění a to, co dříve Napalm Death vytvořili, v současnosti mísí s celou řadou jiných provokativních stylů jako je hard core nebo punk, ale také starý dobrý thrash nebo death. Výsledkem je zpravidla silná hudebněpohybová vichřice. Kapela se minulý rok například úspěšně představila na největším metalovémfestivalu v česku Brutal Assault a vedle Mayhem nebo Fear Factory patří k těm nejzajímavějším, které dokázaly již notně unavené fanoušky v závěrečném večeru poslední den festivalu opětovně nadchnout svým neopakovatelným projevem. Vstupenky na celé české turné již v prodeji Celé turné kapely Napalm Death, která zahraje výhradně v Čechách na Moravě a na Slovensku, čítá dohromady šest koncertních zastávek, přičemž první z nich je naplánována na 15. ledna do Českých Budějovic, kde se britští grindeři představí v klubu Marty's. 'Vzhledem k obrovskému zájmu o tento koncert a omezené kapacitě klubu doporučujeme zakoupit vstupenky s dostatečným předstihem v předprodeji,' oznamují organizátoři turné ze serveru www.obscure.cz. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dostání v síti Ticketportal, na webu www.shindy. cz a v tradičních předprodejních místech Obscure promotion, která byla speciálně pro toto turné ještě znásobena. Kapela dorazí ve staré sestavě v čele s Barneyem Napalm Death se na turné představí v klasické sestavě: Mark 'Barney' Greenway - vokál, Shane Embury - basa, Mitch Harris - kytara, Danny Herrera - bicí. Společně s legendou se na turné objeví také dvě české grindové formace, Uprise a Ingrowing. V Ostravě 17. ledna je navíc ještě doplní Disfigured Corpse. Styl grind, který kapela založila, charakterizuje agresivní hudební forma s použitím podladěných kytar v kombinaci s rychlým bubnováním. Typické jsou také velice krátké skladby, takzvané mikrosongy trvající třeba jen několik sekund."

Již o den později MF DNES v regionální mutaci pro střední Moravu hned v názvu článku varuje: "Legendární Napalm Death lákají, lístky rychle mizí". Článek je obsahově shodný s tím z předchozího dne, doplněný o znásobení předprodejních míst. "Vzhledem k obrovskému zájmu o tento koncert a omezené kapacitě klubu doporučujeme zakoupit vstupenky s dostatečným předstihem v předprodeji - oznamují organizátoři turné ze serveru www.obscure. cz. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dostání v síti Ticketportal, na webu www.shindy.cz a v tradičních předprodejních místech Obscure promotion, která byla speciálně pro toto turné ještě znásobena."

2.1. v rubrice "Kultura - kraj Moravskoslezský" MF DNES (severní Morava a Slezsko) uvádí krátký článek "Rockery čeká metalový rok" s podtitulkem "Ostravu letos navštíví hned trojice legendárních hřmotných kapel Judas Priest, Korn a Napalm Death", ve kterém je v souvislosti s ND zmíněno, že "již 17. ledna, v porubském klubu Underground Arena předvedou svou hudební smršť Napalm Death z Velké Británie, kteří se na scéně pohybují více než pětadvacet let. Spojené království bude rovněž reprezentovat metalová stálice Judas Priest."

Svoji metalovou polívčičku si 3.1.2008 přihřálo i PRÁVO (severní Morava a Slezsko) v článku "Ostravu čeká opravdová metalová smršť ", i když většinu prostoru dostali JUDAS PRIEST - kapela spadající až do metalového pravěku. "Opravdová metalová smršť čeká v tomto roce Ostravu. Po loňských koncertech Iron Maiden na Bazalech a Scorpions v ČEZ Aréně se mohou příznivci nejtvrdších žánrů těšit na několik dalších a o nic méně atraktivních světových hvězd. Metalovou štafetu zahájí zástupci nejtvrdšího metalu - kultovní britská grind metalová kapela Napalm Death, která zahraje 17. ledna v ostravském klubu Underground Arena. V únoru pak v ostravské ČEZ Aréně bude koncertovat americká nu-metalová kapela Korn. Zájem je obrovský a už je prodaných několik tisíc lístků. Největší svátek rockerů všech generací ale má přijít v červnu, kdy by v ČEZ Aréně měla koncertovat legendární skupina Judas Priest. Půjde možná ještě o větší událost, než byl loňský koncert Iron Maiden, protože počátky Judas Priest spadají až do metalového pravěku, tedy do konce šedesátých let minulého století. Kapela již dříve koncertovala v Praze a v Brně, chystaný červnový koncert bude její ostravskou premiérou. Podle informací z ČEZ Arény jsou jednání u konce, definitivně by se měl termín koncertu potvrdit během několika dní. Ostrava tak zažije velkolepou podívanou, protože chystané turné Judas Priest bude souviset s připravovaným konceptuálním albem Nostradamus."

Broňa Míka, zpěvák skupiny SATISFUCKTION, se na stránkách MF DNES (jižní Čechy) dne 3.1.2008 v kulturní rubrice "Koncert roku v kraji" svěřil: "Rozhodně si nenechám ujít 15. ledna koncert grindcorové legendy Napalm Death v Marty's Clubu. V jednání je také vystoupení norské skupiny Insense. Záleží na kytaristovi z Locomotive, zda se mu to podaří domluvit."

4.1.2008 se v tiskovinách MORAVSKOSLEZSKÝ DENÍK a OPAVSKÝ A HLUČÍNSKÝ DENÍK objevuje heslovitý (a zcela nezáživný) článek s názvem "V hlavní roli metalová vystoupení", z jehož vět oznamovacího typu stojí za přepis jen ta poslední: "Takže po loňském hvězdném koncertu Iron Maiden na ostravských Bazalech čeká milovníky tohoto hudebního žánru v tomto roce řada lahůdek." No - myslím, že pro příznivce IRON MAIDEN budou NAPALM DEATH spíše než pravou lahůdkou asi příliš tvrdým oříškem.

Ale pokračujme dále s neúnavným propagátorem NAPALM DEATH, MF DNES. Tentokráte 5.1.2008 v rubrice Jižní Čechy na stránce 4 je informativní článek "Napalm Death i šansony Té Jany" o lednových koncertech v regionu, s podtitulky "Jihočeské kluby nachystaly na leden řadu zajímavých koncertů s žánrovým rozpětím od folku až k punkrocku" a "Zběsilé tempo party Napalm Death i kubánské rytmy v podání skupiny Atarés". O partě NAPALM DEATH se v článku pod dalším podtitulkem (tentokráte "O Napalmy je velký zájem") píše: "Do budějovického Marty's clubu zavítají 15. ledna grindcoroví klasici, britští Napalm Death. 'To je rozhodně největší událost začátku roku. Britská legenda v Českých Budějovicích, to se jen tak nezažije. Vzhledem k velkému zájmu bude nakonec jejich vystoupení v sále Kulturního domu Slávie, ale chodit se bude přes klub,' přiblížil provozovatel klubu Martin Vítů. Napalm Death stáli v osmdesátých letech v Anglii u zrodu jednoho z nejtvrdších hudebních stylů, grindcore. Tento název vznikl dokonce podle bubeníka Micka Harrise. Napalm Death ovlivnili i řadu punkových kapel, například Killing Joke v čele s Jazem Colemanem." Následuje pozvánka s doporučením návštěvy koncertu ATARI TERROR (ty bych doporučil taky) atd.

Pro změnu MF DNES (regionální mutace pardubického kraje) 7.1.2008 uvádí termín koncertu ND v Pardubicích pod článkem "Do klubů míří festivaly", který začíná: "Heavy metal, pop, rock, punk, folk, alternativa. Nic z toho nebude v příštích měsících chybět v nabídce klubů v kraji. Dorazí kapely, které mají tradičně velkou základnu posluchačů, jako Wohnout nebo Gaia Mesiah, pardubický klub Žlutý pes zažije metalovou smršť v podání britských Napalm Death, jako zpěvák se představí uznávaný básník J. H. Krchovský." Už jsem se skoro polekal, že ND mají nového zpěváka.

MF DNES ale zdaleka v propagaci nekončí. 7.1. v rubrice "Kultura - kraj Moravskoslezský" přináší kratičký článek s pěkným názvem "Death zaútočí na sluch" a konstatuje: "Příznivci metalu a hardrocku si hned na počátku letošního roku přijdou na své. Na 'československé' turné vyrazí kultovní kapela Napalm Death z Velké Británie. Jednou ze zastávek bude i Ostrava. V tamní Underground Areně vystoupí 17. ledna." Následuje již oblíbená citace o ničení ušních bubínků.

A zase MF DNES a stejná rubrika a stejný článek, tentokráte z 10.1.. Na konci je však doplnění o informaci, že "Kapelu doprovodí české grindové formace Uprise a Ingrowing a místní Disfigured Corpse " s cenou vstupenek a o začátku akce. Dokonce i v deníku PRÁVO je odkaz na koncert v rubrice "Koncertní tipy".

"Flédu rozduní grindcoroví Napalm Death" - toť název článku, který vychází o den dříve, tzn. 9.1.2008, v těchto denících: VALAŠSKÝ, ZLÍNSKÝ, KROMĚŘÍŽSKÝ, SLOVÁCKÝ, BRNĚNSKÝ, BLANENSKÝ, HOHODÍNSKÝ, BŘECLAVSKÝ, VYŠKOVSKÝ a ZLÍNSKÝ DENÍK.

"Silou napalmu zasáhne Brno příští víkend grindcorový nářez. Dvacátého ledna totiž na Flédě vystoupí zakladatelé a hrající legendy tohoto agresivního a tvrdého hudebního stylu Napalm Death. Kromě Brna navštíví na svém prvním česko-slovenském turné, nazvaném Winter Assault Tour, také České Budějovice, Pardubice, Ostravu, ale i Košice a Nitru. 'Zvolili jsme spíše krajská města, protože v Praze Napalm Death už několikrát hráli, zatímco v ostatních městech u nás dosud moc často nevystupovali,' vysvětlil Tomáš Karlík z pořádající agentury Obscure Promotion absenci hlavního města na trase britských grinderů. Dodal také, že šestidenní turné je doprovodnou akcí k metalovému festivalu Brutal Assault, a na koncertech proto také začne předprodej vstupenek na letošní ročník festivalu. Legenda při síle Napalm Death stáli na počátku grindcoru, který se v polovině osmdesátých let vyprofiloval z hardcore punku ovlivněného trash metalem. Od těch dob si grindcore získal řadu příznivců po celém světě včetně českých fanoušků. Vyznačuje se především zkreslenými, podladěnými kytarami a rychlým bubnováním a krátkými skladbami. 'Grindcore se u nás netěší takové masové oblibě jako některé jiné metalové styly, ale má stabilní základnu fanoušků a stále vznikají nové, mladé skupiny,' řekl Karlík. Legendární skupina, jež má grindcore na svědomí, se pyšní pětadvacetiletou historií plnou divokých personálních změn a krátkodobě se v ní mihly i hvězdy, jako Jello Biafra nebo Jamey Jasta z Hatebreed. Dnes vystupuje ve čtyřčlenné sestavě pod vedením frontmana Marka 'Barneyho' Greenwaye. Napalm Death se stali jednou z nejvýznamnějších kapel tvrdé extrémní hudby a kromě řady nahrávek mají na kontě například i nejkratší skladbu na světě, kterou je jen zhruba vteřinové You Suffer. Projevují se také výrazně politickými texty a příklonem k některým antifašistickým organizacím. Skupina, pocházející z Birminghamu, se stále se svým grindcorem řízlým death metalem drží na vrcholu sil. Důkazem je i její předloňské poslední album Smear Campaign, které bylo příznivě přijato jak fanoušky tak i kritikou. Český doprovod Britské kvarteto na  turné doprovází českobudějovičtí Ingrowing a pražští grindeři Uprise. 'Jsou to přední české grindové kapely a kromě nich jsme v každém městě pozvali jednu kvalitní místní skupinu, aby dostala šanci zahrát si před velkým publikem, ' uvedl Karlík a dodal, že na Flédě program doplní vyškovská grindcorová kapela Pigsty. Brněnský koncert, kterým Napalm Death své turné končí, začíná dvacátého ledna v sedm večer a vstupné činí dvě stě padesát korun v předprodeji. Zájemci o lístky by si ale měli pospíšit. 'V Pardubicích a Českých Budějovicích jsme již vyprodaní a i v ostatních městech je o lístky obrovský zájem,' uvedl Karlík a připomněl, že při poslední návštěvě Brna na Napalm Death přišlo přes sedm set fanoušků."

11.1.2008 vychází v MORAVSKOSLEZSKÉM DENÍKU článek "Legendární Napalm Death se představí v Ostravě", ve kterém je uvedena i předkapela DISFIGURED CORPSE a účastníci celého turné, UPRISE a INGROWING. A co že se ve článku mj. dočteme? "Kapela, která již více než čtvrt století formuje a spoluvytváří podobu extrémní hudby, se vrací do země zaslíbené, přičemž tentokrát vynechá tradiční zastávku v Praze a představí se exkluzivně v šesti městech v Česku a na Slovensku, říkají pořadatelé současného turné tohoto hudebního seskupení. Napalm Death jsou na hudební scéně naprosto ojedinělým jevem, vždyť která jiná kapela se dokáže udržet čtvrt století na naprostém vrcholu výkonnosti a popularity? Hudební publicisté se shodují v tom, že zatímco před pětadvaceti lety byli Napalm Death samotnými strůjci hudebního žánru nazvaného grind core, tak dnes si již pohrávají i s dalšími styly jako jsou punk, thrash, death metal, ale výsledkem je stále ten explozivně silný nátěr, který ničí ušní bubínky posluchačů doslova se smrtící silou napalmu. Skupina Napalm Death se představí v Ostravě v klasické sestavě: Mark Barney Greenway - vokál, Shane Embury - basa, Mitch Harris - kytara, Danny Herrera - bicí."

Další pozvánečky následují 14.1.2008 v denících: BRUNTÁLSKÝ A KRNOVSKÝ, MORAVSKOSLEZSKÝ, FRÝDECKO-MÍSTECKÝ a TŘINECKÝ DENÍK, a nechybí v nich konstatování o kapele, která již více než čtvrt století formuje a spoluvytváří podobu metalové hudby, a o návratu do "země zaslíbené".

A jdeme dál. ČESKOBUDĚJOVICKÝ DENÍK 14.1.2008 - "Síla Napalmu poprvé v jižních Čechách" a hrdým (oprávněně) podtitulek "Kultovní kapela Napalm Death začne zítra své turné u nás". Zajímavý článek okořeněný i zmínkou o české manželce amerického kytaristy Mitche Harrise: "Pro jihočeské fanoušky extrémní muziky snad nemůže začít nový rok lépe. Českobudějovický Marty's club bude zítra večer první zastávkou  jedné divoké jízdy po českých a slovenských městech, kterými se v příštích šesti dnech birminghamská vichřice s názvem Napalm Death prožene. Na světové hudební scéně je tato britská grind-corová legenda naprosto ojedinělým jevem, vždyť která jiná kapela podobného žánru se dokáže udržet čtvrt století na naprostém vrcholu výkonnosti a popularity? Psal se počátek roku 1987 a je třeba vědět, že do té doby se metalová komunita s ničím tak rychlým a brutálním nesetkala. Jejich první album nazvané Scum  způsobilo svým animálním běsněním na scéně doslovný šok. Album obsahovalo 28 skladeb ve třiceti dvou minutách, přičemž se vyskytlo i několik málosekundových vypalovaček. Mnozí se vysmívali, jiní žasli a další jen nechápavě kroutili hlavou. I tak se jich po celé zeměkouli údajně prodalo 50 000 (!) kusů. Na každém dalším albu, které tato banda vytvoří, je stále cítit  neutuchající zápal a invence, se kterou přistupují k tvorbě své hudby. Zatímco před 25 lety byli Napalm Death  samotnými strůjci hudebního žánru nazvaného grindcore, dnes si již pohrávají i se styly jako HC, punk, thrash, death, ale výsledkem je stále 'explozivně silný nátěr'. Zítra večer se představí v klasické sestavě: Mark 'Barney' Greenway - vokál, Shane Embury - basa, Mitch Harris - kytara, Danny Herrera - bicí. Společně s  nimi se na turné představí dvě české grindové formace: Uprise a Ingrowing, přičemž v Českých Budějovicích tuto sestavu doplní prachatičtí Gride. 'Kapela Napalm Death má svoji stabilní fanouškovskou základnu a v pražských klubech už několikrát hráli. Mají k českému publiku užší vztah, protože manželka kytaristy Mitche pochází z Čech, takže jsme se domluvili i na vystoupeních v jiných městech,' uvedl spoluorganizátor turné Tomáš Fiala. Dodal, že původně plánované prostory v Marty's clubu nedostačovaly masivnímu zájmu návštěvníků, a proto Napalm Death vystoupí od 21 hodin v sále KD Slavie."

14.1.2008 samozřejmě nechybí ani krátká pozvánka pod názvem "Napalm Death ovládnou Slavii" v jihočeské MF DNES na koncert (15.1.) v budějovickém Kulturním domě Slavie.

V jihočeské MF DNES 15.1. je kromě článku dokonce i soutěž o dvě vstupenky na koncert ND v Českých Budějovicích, a sice: "První dva čtenáři, kteří dnes od 13 hodin zavolají na telefonní číslo 388 909 111 a správně zodpoví soutěžní otázku V jakém roce vydala skupina Napalm Death své první album, A: v roce 1987, B: v roce 1989, C: v roce 1990, vyhrají vstupenku na dnešní koncert." Kromě informací, uvedených v dřívějších článcích, se tentokráte v článku (název "Legendární Napalm Death zaútočí na ušní bubínky") uvádí: "Jihočeští vyznavači té nejtvrdší muziky mají dnes hody. O koncert je velký zájem, místo v Martysu bude ve Slavii. Na jihočeský hudební zážitek roku se chystají stovky metalových fandů z celého kraje, pro fandy čeká po koncertu ještě metalová afterparty. Jako hosté se na celém turné představí Uprise a českobudějovičtí Ingrowing, kteří patří k nejpopulárnějším grind corovým českým kapelám. Parta v čele se zpěvákem a baskytaristou Vlakinem má za sebou mimo jiné i turné po jihovýchodní Asii."

A už tu máme poslední den mého přehledu, 16.1.2008, a dva články v MF DNES. Pro severní Moravu a Slezsko s názvem Napalm Death sežehne Ostravu: "Ostrava - Undergroundová legenda a kultovní kapela Napalm Death z Velké Británie dorazí zítra také do Ostravy. V rámci svého prvního československého turné se představí v rockovém klubu Underground Arena v Ostravě-Porubě po 19. hodině. Historie formace pověstné svým extrémním projevem sahá do roku 1981, kdy byla založena poblíž města Birmingham. Protože koncert bude s největší pravděpodobností vyprodán, zvou pořadatelé na nejbližší koncerty kapely v Brně 20. ledna nebo v Nitře 19. ledna.", no a v mutaci pro pardubický kraj s názvem "V Pardubicích hrají Napalm Death" se jedná o pozvánku na koncert do klubu Žlutý pes. V článku, který již neobsahuje nových sdělení, nechybí dobře čitelné termíny jako "Napalm Death - synonymum pro metalové běsnění", "silná hudebně pohybová vichřice", "neopakovatelný projev".

Uff, tak to máme za sebou. Jistě - určitě mi (nebo vyhledávači) nějaký článek unikl, i tak si myslím, že naše nemetalová média, zejména MF DNES, ale i regionální deníky, udělali pro propagaci turné docela dost, a myslím, že při čtení některých superlativ zvlhlo oko nejednoho poctivého fanouška tohoto skvělého hudebního tělesa.

Zajímavé byly i příbuzné články, hovořící o bývalých muzikantech z NAPALM DEATH. Zde si pochvalu zaslouží časopis REFLEX, který v článku "JESU" s podtitulem "Svět podle Broadricka" dne 6.12.2007 píše o hudbě kytaristy Justina K. Broadricka (JESU, GODFLESH), který ve svých šestnácti letech natočil s NAPALM DEATH jejich první desku "Scum", a mapuje jeho pozoruhodný hudební vývoj k ambientu a avantgardě. Předtím ještě vydal REFLEX článek "Scorn - temná zákoutí elektroniky" (31.5.2007), který obsahuje i zajímavé vzpomínky na účast Micka Harrise (teď je jeho hudba na pomezí industriálu a temného ambientu) v NAPALM DEATH a na jeho styl bubnování. Nemohu neuvést tyto věty: "Jeho údery šlo cítit celým tělem, protože se z nich třásla podlaha klubu - vzpomíná jeden fanoušek na první koncerty Napalm Death s bubeníkem Mickem Harrisem. Mytičtí zakladatelé nejextrémnějšího metalového směru grindcore ho přijali v roce 1985 a jeho demoliční styl je ke slyšení na zásadních raných albech kapely (stejně jako na deskách Extreme Noise Terror). Mick Harris opustil Napalm Death na začátku 90. let a společně s jejich někdejším zakladatelem Nicholasem Bullenem dali dohromady Scorn." Ale to už je jiná kapitola...

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Nejnovější diskuze

Ian Glasper - The Day the Country Died: A History...

Darker anonym
30.09.16 | 08:10:43

Interstellar

overthinker anonym
14.08.15 | 15:52:44

Interstellar

Mark anonym
03.04.15 | 21:53:22

PonoPlayer - Nejlépe znějící digitální...

geo anonym
16.02.15 | 21:49:17

Jupiter Ascending

-krusty- anonym
16.02.15 | 07:49:49

Jupiter Ascending

Cyberolas anonym
15.02.15 | 09:33:55

Max Cavalera - Od Sepultury k Soulfly - My Bloody

Jaroslav Burda
28.01.15 | 08:04:43

Max Cavalera - Od Sepultury k Soulfly - My Bloody

ov42 anonym
27.01.15 | 11:56:40

PonoPlayer - Nejlépe znějící digitální...

Rajs anonym
08.01.15 | 15:12:35

PonoPlayer - Nejlépe znějící digitální...

Štěpán Šimek
07.01.15 | 18:23:35

Více

Facebook   MySpace   YouTube