Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Diskuze

ke článku: Prometheus

Vydáno: 15.06.12 | Autor: Štěpán Šimek | Zpět na článek | Všechny diskuze

Cekem příspěvků: 12

Duncan66 anonym

Bohuzel nezbyva, nez se ztotoznit s autorem recenze. Vyborny napad se stvoriteli zivota na zemi a tak neuveritelne to zpackat :-(

01.10.12 | 17:14:45 | Reagovat

jelito anonym
Re:

Geek my ass. Súhlasím s tým, že scenár je najslabšia časť filmu (scenár diktuje aj chovanie jednotlivých postáv). Absolútne nesúhlasím ale s premisou, ktorú autor uvádza a ktorú cítiť v celej recenzii a to o význame misie pre celé ľudstvo. Nespomínam si, že by v celej votreleckej sérii niekde mala svoj záujem vláda (či nejaká spojená celej Planéty Zem alebo USA ... akej kolvek krajiny). Vždy bol zobrazovaný iba korporátny záujem, teda firmy ktorá chcela Votrelca ako zbraň (Aliens, Alien 3 a 4). V ani jednom alienovi nebol nikde načrtnutý nejaký hlboký význam pre ľudstvo. To isté je aj v Prometheovi. Boháč - teda majiteľ firmy organizuje výpravu, lebo verí tomu, v čo veri naša doktorská-partnerská dvojica. Dúfa, že objaví večný život resp. civilizáciu, ktorá mu umožní žiť večne. Žiadny verejný záujem tam nie je !!! Takže posádka sú v podstate len najatí ľudia, ktorým neprezradili (aspoň nie všetkým) do čoho idú. Nie sú to vojaci alebo vedci pracujúci pre armádu.
Nelogické chovanie opísané v recenzii nie je to "najhoršie nelogické chovanie" čo bolo spomenuté, sú tam ďaleko väčšie prešľapy. Že vstúpily do atmosféry a pred tým tam nemali sondy ? Ja si nespomínam na Vetu: "Nič o tejto planéte nevieme". Zrejme nejaký prieskum prebehol len nám ho neukázali na plátne takým tým pomalým tempom a hlásením z orbity ako to býva zvykom práve v Star Treku. Tomuto by som nepripisoval, takú veľkú váhu.
Že kapitán korábu vyzerá ako Vagabund a že fajčí ? Fajčilo sa už v prvom alienovi. Posádka v prvom alienovi sa správala dosť familiárne a nie vojensky, vedecky. Že je vulgárny ? Mariňáci v Aliens boli tiež vulgárny.
Chovanie Androida ? Tiež som celý film pozeral na tú bytosť resp. na jej chovanie s veľkým WTF na tvári aj na perách. Po tom čo nám divákom ukázali, že starý Wayland je na žive, zostáva nezodpovedanou otázkou či ho práve potajme neriadil on. Či to starý pán neinštruoval nášho Umeláka. Ďaleko horšie bolo, že David spustil hologramy v tuneli a posádka sledovala udalosť dávno minulú. Následne ho posádka mala rozobrať a vyhodiť. Toto posádka videla, to že si zobral suvenír o tom posádka nevedela. To že o chvíľu David znovu bez povolenia otvoril nejakú bránu, za ktorou mohlo byť hoci čo ... a stále ostal v jednom kuse a nikto mu nič neurobil TO BOLO TO STRAŠNÉEEE. V celom filme je logickosť chovania postáv jednoducho úplne strašná. To že sa výsadok rezdelí a dvaja jeho členovia si povedia ako Cartman, Seru na Vás du domu, a ostatní to dovolia je tak isto WTF ? To že sa blíži piesočná/elektrická neviem aká búrka a ochranka konvoja (tí čo si zobrali zbrane !!!) zostali celý čas mimo kupolu a navyše zdrhli bez vedeckého týmu je ďalšie WTF. A dalo by sa pokračovať. Veci popísané v recenzii ako vravím nie sú zďaleka Také strašné a hlavne v celom filme je veľmi veľa nezodpovedaných otázok. To naserie najviac. Stále aj napriek tomuto všetkému sa mi Prométheus páčil viac ako Avatar (pre mňa je Avatar strašné sklamanie). Lebo v Prométheovi na rozdiel od Avatara neviem čo sa stane o 5 alebo o 30 minút. Atmosféru Premétheovi nemožno ubrať a hudba sa mi vyslovene páčila. Vizuál je premakaný. Herci tu nemajú moc čo hrať až na spomínaného Androida Davida :) v tomto súhasím s recenzentom.

A čo sa týka Starých filozofických scifi - tie nesadli každému. Doteraz som VŽDY každý jeden raz zaspal pri Solarise :) Nikdy som ho nevidel celý, A aj na Blade Runnera sa chystám znovu lebo som ho tiež z veľkej časti prespal.
Práve v diskusii spomínaný Solaris bol veľmi dobrý, pri prvej projekcii na mňa padala ťarcha ako na posádku. Rátali s tým že sa vrátia. Skutočnosť je že už niekoľko z nich zomrelo a vyzerá to, že sa už na Zem nevrátia a všetci musia zomrieť. Parááááada. A potom to celé posrali tým krvilačným Zombie... To či je možné znovu spustiť fúziu v slnku atď ... zase neriešiť. V toľkých sci-fi je toľko vedeckých nezmyslov, že kvôli tomuto ten film neodsúdim.

Pekný deň.

19.04.13 | 01:03:49 | Reagovat

Reverend anonym
Re: Re:

Pleteš si Solaris a Sunshine.

Avatar, Prometheus, Sunshine = debility

Obě ruské zpracování Solaris + Americký remake Solaris = příjemné filmy (inu kde je geniální předloha...)

19.04.13 | 13:42:05 | Reagovat

Garfield anonym
Re: Re: Re:

Souhlasím, filozofická sci-fi mě baví mnohem víc než "akční" pakárny typu Avataru, Hvězdných válek apod. Tarkovského Solaris je sice trochu Dostojevský ve vesmíru a americká verze téhož zase manželská poradna ve vesmíru, ale i tak filozofická sci-fi jasně vedou.
Chtěl bych zmínit i výborné animované sci-fi horory Václava Mergla ze 70. let (Laokón, Krabi) a Zaniklý svět rukavic Jiřího Barty.

19.04.13 | 22:43:51 | Reagovat

Reverend anonym
Re: Re: Re: Re:

Jo jo, doplním od Mergla doplním ještě Humunkulus a když už jsme u těch animovaných, tak Francouzko/Česká - Divoká planeta, je taky hezký scifíčko. Ten Zaniklý svět rukavic neznám - díky za tip!

Jen s těma Star Wars se neshodneme, ty mám rád. I nefilosofické sci-fi mě baví. Třeba takové Apollo 18 sice nenadchlo, ale bavilo. O Vetřelcích, ani nemluvě.

Avatar, Prometheus, Sunshine - to už jsou opravdu do nebe volající kraviny s rádoby poselstvím...

Teď napjatě očekávám Europa Report, ale moc si od toho neslibuju.

20.04.13 | 07:36:50 | Reagovat

Garfield anonym
Re: Re: Re: Re: Re:

Já taky vyjímečně oceňuju i akční věci, jako Vetřelce (hlavně ty počáteční, později už to bylo slabší) nebo Věc. Ostatně zdá se mi, že film Věc byl inspirací k pozdějším Vetřelcům.

20.04.13 | 11:59:23 | Reagovat

jelito anonym
Re: Re: Re:

Áno poplietol som si Sunshine so Solarisom, ktorý som spomínal pred tým. Moja chyba.

Nočná služba bola dlhá, rovnako ako môj príspevok. A napriek kontrole som sa tam sekol :-/

O sunshine som popísal, to čo sa mi páčilo pri prvej projekcii.
Ruský Solaris som nevidel vôbec, Americký s Clooneym som sa snažil dať viac-krát no neúspešne "ZZZZzzzz".

A co hovoríte na Moon ?

21.04.13 | 14:41:53 | Reagovat

Reverend anonym
Re: Re: Re: Re:

Moon mě bavil, hezky zpracované, originální nápad s hodným robotem.

Ruské zpracování solarisu jsou dvě - Tarkovského je klasika, ale i tohle je vemi povedený! http://www.csfd.cz/film/319212-soljaris/

Americký remake mě bavil, ale chápu výhrady vůči němu...

21.04.13 | 21:42:29 | Reagovat

Jiří anonym

Že dříve byly filmy chytřejší a lepší a že dnes se točí oproti minulosti samé ptákoviny, je jeden z největších mýtů, které se dnes opakují do zblbnutí. Je potřeba si uvědomit, že jen v Hollywoodu se každý rok točí cca 200 filmů (a to už několik desetiletí). Do současnosti se zachovala v divácké přízni určitá množina filmů, které byly nadprůměrně vydařené (případně došly uznání ex-post) a to bohužel svádí k pocitu, že takto nadprůměrně vydařené filmy byly v minulosti všechny, přičemž už se zapomíná na ty tisíce filmů, které dnes už nikoho nezajímají, protože jsou prostě debilní a byly debilní i v době svého vzniku.

Mimochodem, mise Prometheus rozhodně neměla reprezentovat zájmy celého lidstva. Mise Prometheus měla reprezentovat především zájmy pana Weylanda, který nechtěl zemřít.

16.06.12 | 09:05:24 | Reagovat

Cyberolas anonym
a já si zase myslím...

Naja, jenže jaký kvalitní neřkuli převratný neřkuli s Vetřelcem srovnatelný film z žánru horror/sci-fi můžeme tedy z poslední doby jmenovat? Chilleramu? Dead? Rec? Apollo 18? Human Centipede? Ne. Už to zkrátka nejde.

17.06.12 | 06:21:43 | Reagovat

Duncan66 anonym
Re: a já si zase myslím...

Sunshine

01.10.12 | 17:13:20 | Reagovat

Reverend anonym
Re: Re: a já si zase myslím...

Sunshine - přeslazená limonáda se snad více nelogičnostmi než hovadina Prometheus. Samotná představa odpalování nějakých bomb ve slunci k jeho "oživení" musí každého člověka co má alespoň rámcovou představu o astronomii a fyzice rozesmát.

Scifárny z poslední doby - Apollo 18, ušlo. Moon mě bavil a to hodně... ten patos 80 byl super.

Co nadchlo byl THX 1138 z roku 1971, ke kterému jsem se dostal minulý měsíc, to je sci-fi 100%!

Prometheus nebrat - odpad, to už i chujovina Avatar byla zábavnější...

02.10.12 | 10:39:13 | Reagovat


Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/zakaznici/abysszine.com/www/pasaz/specfce_main.php on line 264

Nejnovější diskuze

Více

Facebook   MySpace   YouTube